Адже на зміну старим професіям приходять нові, більш затребувані і цікаві. Давайте поглянемо на роботу майбутнього, на професії, які з’являться на ринку праці в найближчі десять-п’ятнадцять років. Втім, звичайно ніхто не може стовідсотково гарантувати їх появу. У цьому списку не вийде вказати ТОП-10 професій майбутнього. Знайдеться робота і для айтішників, і для гуманітаріїв, стануть як ніколи популярні екологи та аграрники, в тренді будуть інженери, архітектори, мікробіологи і хіміки.
У бізнесі гейміфікація допомагає робити взаємодію з компанією цікавою, тому її використовують для залучення й утримання не лише клієнтів, а й співробітників. Зараз таким займаються переважно маркетинг-менеджери чи HR-фахівці, але в майбутньому це, можливо, стане окремим напрямом роботи, за який відповідатиме спеціаліст із гейміфікації. Його завданням буде зацікавити та розважити клієнтів чи працівників за допомогою інтерактивів, що базуються на знаннях про психологію та поведінку людей і зібраних про них даних.
Наприклад, улюблені мультфільми та відеоігри формують цінності, інтереси і уявлення про світ майбутнього покоління. Тому сервіси та товари для дітей майбутнього будуть розробляти як освітній продукт. Діти залишаються ключем до майбутнього для великих компаній і брендів, але що ще важливіше – для світового інтелекту і людства. Дата-журналіст– фахівець, який аналізує і збирає великі дані, щоб потім на їх основі готувати статті, замітки та інші формати журналістських матеріалів, включаючи також інтерактивні. Екопроповідник– просвітитель і наставник в області захисту навколишнього середовища і усвідомленого споживання. Може працювати як з організаціями, так і з окремими людьми, наприклад, зі школярами.
Необхідно розвиватися у своїй спеціальності, підвищувати рівень кваліфікації, цікавитись суміжними напрямками, знати іноземну мову. Нині спостерігається загальна діджиталізація. У різні області проникає автоматизація процесів. Штучний інтелект активно впроваджується в роботу підприємств та установ, принципово змінюючи використовувані методи та підходи. Найприбутковіші професії в Україні сьогодні так чи інакше пов’язані з ІТ.
Цей тренер повинен буде вміти вводити творчих людей у різні стани, які характеризуються підвищеною креативністю. Допомагатиме переосмислювати реальність, що постійно необхідно творчим людям. Будівельний екоаналітік – аналізує об’єкт, що будується з точки зору його впливу на навколишнє середовище.
Вже сьогодні професії стають все більш комплексними, змінюється сама суть професій. Ми з кожним днем все більше чуємо про Інтернет речей, але все ще мало розуміємо що це означає. Якщо не вдаватися в деталі, то мова йде про мільярди (у багато разів більше, ніж https://wizardsdev.com/news/wizardsdev-tru-roku-fotozvit-zi-svyata/ людей на планеті) пристроїв, підключених до інтернету. Кожна розетка і кожен побутовий пристрій в будинку. Кожен лічильник електроенергії, води, тепла та газу. І все це «господарство» необхідно комусь грамотно проектувати, налаштовувати і адмініструвати.
Лікувати людей почнуть наномедіки, генетичні консультанти і молекулярні дієтологи. У найближчі 5-10 років може бути завершений перехід до сталої енергетики – на всій території планети почнуть використовувати енергію сонця і вітру в якості основного джерела живлення. Єдина проблема – неможливість експлуатації приладів в хмарну і безвітряну погоду.
За прогнозами вчених, найближче майбутнє стане початком епохи роботів, які допомагатимуть людині. А також вони зможуть обіймати посади особистих секретарів, спеціалістів служби контролю та підтримки. Адвокат з робоетики буде виступати як посередник між людьми, роботами та сферою штучного інтелекту.
Багато одиноких людей похилого віку не мають із ким спілкуватися. Аби бути максимально об’єктивними, попросіть близьких проаналізувати вашу таблицю. Вони можуть вказати на інші риси характеру, які ви не зазначили, а також більш критично поглянути на ваші слабкі та сильні сторони.
І все ж, найголовніше – відчуття впевненості в собі, незаплямована біографія плюс деякі секрети. Впевненість в собі «Чому ви сюди прийшли? Їх завдання — створення норм життя роботів серед людей.